Stran, ki ste jo odprli, je namenjena interni uporabi članov ZASSS. Če se vam je stran odprla po naključju, vas prosimo, da jo zapustite.

Glavni menu

ZASSS v medijih

Nedelo, 4.9.2011, Nevenka Žolnir

Sodelovanje s starši je za dobro šolo nujno

Intervju predsednika ZASSS, dr. Antona Medena, ki ga je za Nedelo pripravila novinarka Nevenka Žolnir

R Ognjišče, 24.8.11, Petra Stopar

Pogovor o

Pogovor z dr. Antonom Medenom, predsednikom ZASSS, Borisom Černilcem, generalnim direktorjem direktorata za vrtce in OŠ na MŠŠ, dr. Fani Nolimal, vodjo oddelka za OŠ na Zavodu za šolstvo in Alenom Kofolom, predsednikom Združenja ravnateljev.

R Maribor, 22.8.2011, Nives Cvikl

Poletna tribuna

Pogovor z dr. Tonico Bončina, predsednico Aktiva svetov staršev mariborskih OŠ, Radom Vutejem, ravnateljem OŠ Rada Robiča iz Limbuša in Brankom Mačkom, predsednikom mariborske nadškofijske Karitas.

TV Koper, 24.6.2011, Simona Horvat

Poletna tribuna

Pogovor s podpredsednico ZASSS, Nadjo Šiškovič Kofol.

R Slovenija, 23.6.2011, Nataša Lang

Zaključek šolskega leta

Pogovor z dr. Antonom Medenom, predsednikom ZASSS, Borisom Černilcem, generalnim direktorjem direktorata za vrtce in OŠ na MŠŠ in Ljubom Raičevičem, direktorjem zavoda Mladinsko informativno svetovalno središče Slovenije.

Če želiš, da bodo ljudje naredili ladjo, ti jih ni treba učiti, kako se to dela ali čemu bo služila; najprej jih moraš naučiti, da bodo zahrepeneli po morju. (Antoine de Saint-Exupery)

Delovna skupina za pristojnosti in delovanje svetov staršev - obdelava poslovnikov

Smernice za organiziranje dela

Seznam sodelavcev (DS in zaintereiranih za sodelovanje, ker pripravljajo svoje poslovnike):

Nekaj predlogov opravil in rokov:

ad 1) Pod to točko pričakujemo komentarje na samo strukturo spletnih strani, organizacijo povezav, preglednostjo in razumljivostjo gradiva. Posledica pripomb bi bila spremembe in dopolnitve gradiva.

ad 2) Pod to točko pričakujemo komentarje v zvezi s samimi besedili. Pripombe v zvezi z besedilom, dobrimi ali slabimi deli besedila. Komentarji so lahko povsem nestrukturirani. Za potrebe nadaljnje razprave se zabeleži, kdo je komentiral.

ad 3) Lahko se odločimo, da bi poslovnike ocenili. Ocene bi bile sicer subjektivne, lahko pa jih opremimo s komentarji. Ocenjevali bi več vidikov. Strukturo členov, urejenost, vsebino besedila, posamezne dobre člene. Lahko bi izločili nekatere ekstreme.

ad 4) Vsakdo od sodelavcev se lahko obveže, da bo začel sestavljati svoj vzorec poslovnika. Uporablja lahko elemente ali kakršnekoli informacije s spletne strani. Besedilo sproti objavljamo na spletni strani. Mogoče je dobro, da si poslovnikov ne začnemo takoj izmenjemati med seboj, da bo vsaj v začetku vsak delal čimbolj neodvisno. Koristno je, da se odločitve opremi s komentarji. Na koncu se glede na (ne)podobnost izdelkov odločimo, ali se da med podobnimi osnutki narediti sinergijo. V kolikor bodo razlike prevelike, imamo nekaj vzorčnih primerkov. Eventuelno lahko kašnega od vzorcev tudi izločimo, če ne ustreza kriterijem. Te bi si morali seveda določiti vnaprej

Potrebno se je dogovoriti, kako obravnavati besedila poslovnikov, ki niso dostopni na spletu in so nam jih člani poslali v obliki dokumenta. Za potrebe obdelave so ti poslovniki prekopirani na našo spletno stran. Če bi šli v širše objavljanje spletne strani Poslovniki, bi bilo treba skriti imena šol.

Seznam elementov

Seznam OŠ, katerih poslovnike obravnavamo